"Radost ze života"


Našim cílem je přinést našim zákazníkům požitek z jejich životního stylu. Tato filozofie je vším, co dělá Čezetu světově známou značkou motocyklů a číní tak již více než 60 let. Toto se odráží v naší veškeré práci a motocyklech, které vyrábíme. Můžete to vidět v každém detailu každého motocyklu, který vyrobíme. Tato jedinečnost přichází od člověka, který vytvořil první skútr, který nesl jméno Čezeta: Jaroslav František Koch – dobrodruh, motocyklový závodník a nanejvýše talentovaný inženýr. V roce 1940 patentoval s Jawa/ČZ společností, která byla tou dobou největší motocyklový výrobce na světě, revoluční nosnou karosérii.


J.F. Koch
J.F. Koch
The 1957 Čezeta 501
1962 Čezeta Typ 502
 

Se sklonem k bohaté historii uspěšných sportovních motocyklů, začal vyvijet svůj první Čezeta skútr v roce 1949. Skrze sérii výroby prototypů začala produkce Typu 501 v roce 1957. Vylepšený Typ 502 byl představen v roce 1960 a to s prvním startérem na světě. K tomuto datu, bylo po celém světě prodáno přes 115000 skútrů z nichž mnohé z nich existují dodnes a jsou důkazem jejich úžasné konstrukční kvality.

Kochův sen o zkonstruování perfektního skútru byl vždy hnací silou během celé historie. Tato představa nás dovedla nejen k vytvoření krásného designu, ale také snoubení výkonu s ovladatelností v té nejinteligentnější formě. Nejde pouze o výkon a zrychlení, ale také o nápady a inovace, které ho dělají praktickým a jednoduchým při používání. Tento princip je reprezentován v každém z našich motocyklů. S novým Typem 506 jsme se dostali ještě blíže k dosažení tohoto cíle.


Vášeň a tradice pokračuje i dnes, a to pod záštitou majitele a konstruktéra Čezety, pana Neila Eamonna Smithe. Brit, který hned po svém prvním setkání s Čezetou opustil a prodal svou Vespu a sám vlastnoručně pokračoval v obnově a přestavbě několika starých modelů Čezety. Nakonec výhodně prodal své akcie u BP a Shell, díky čemuž tak mohl financovat svou vizi přivést zpět na světlo světa tento skrytý klenot, jako elektrický skútr. Ve spojení s Elektrotechnickou fakultou na ČVUT v Praze, Neil strávil čtyři roky vývojem elektrického pohonu Čezety 506 a jejích inovativních prvků, jako je Čezeta Sway™ obousměrná plynová rukojeť, nebo unikátní Čezeta Dynamics™ volič jízdních režimů.


Výkonný ředitel – Neil Eamonn Smith
Výkonný ředitel – Neil Eamonn Smith (viz Kontakty)
 

Naše hodnoty a filozofie prostupují vším co děláme, abychom zůstali věrní našim zásadám. Prozrazují, jak se naše myšlenky stávají skutečností.

Mimořádný design

Čezeta je okamžitě rozpoznatená. Svým charakteristickým vzhledem a obrysem se vymyká konvencím: vyznačuje se tím, že se každá Čezeta od roku 1957 adaptovala a nyní se pro vás znovu představuje Typem 506. Proč se sportovní skútry Čezeta staly designovou ikonou? Jednak byly pro kupce přitažlivé svým vzhledem, ale daleko důležitějším faktem je shoda pojetí vzhledu, ve kterém forma následuje funkci. Tohle se musí odrazit v testování a na každé fázi vaší cesty na silnici. Skutečnost, že vypadá úchvatně je bonusem.

cezeta scooter history

Podmanivý výkon

Vyrábíme velké výkonné motocyklové skútry a to je jediné, co děláme od roku 1957. Na světě neexistuje žádný skútr, který bý se mohl rovnat energickému výkonu Čezety. Nový Typ 506 tento výkon ještě zdokonaluje svou elektrickou silou, která přeměnuje vaši cestu z jízdy na zážitek. Zapojte své smysly, zrychlete svůj puls. Každá Čezeta je radostným zážitkem, až už klasická na benzín nebo elektrická.

cezeta scooter heritage

Individuální péče/pozornost

Čezeta je více než jen motocykl. Je projevem osobního stylu a jedinečného přistupu k životu. Je uskutečněním výjimečného snu. Žádný se stroj se nemůže rovnat intuici a výjímečným dovednostem našich řemeslníků při výrobě Čezety. Našim cílem je vyrobit produkt, jehož vlastnicví bude naprosto bezproblémové a proto nabízíme služby jako concierge a servis u vás doma. Výsledkem je unikátní skútr, který je sestaven specielně pro vás. A jen pro vás.

cezeta scooter brand

Zodpovědnost vůči životnímu prostředí

Je důležité, aby značka Čezeta byla akceptována ve společnosti a reprezentovala etický postoj vůči ochraně životního prostředí a podněcovala lidi ke snaze k zachování a udržitelnosti zdrojů. Recyklujeme, využíváme místní zdroje vyrábíme produkty na celý život. Ve skutečnosti budeme rádi, když si zakoupíte jen jedinou Čezetu a vydrží vám na celý život. Jsme vděční, že majitelé našich skútrů podporují tyto principy svými volbami ať už se týkají jakýchkoliv částí jejich života.

cezeta scooter story

Inovativní myšlení

Jsme motocyklová společnost nové generace, budoucnost je náš cíl. Jak se tam dostaneme? Ustavičným kladením nároků na to, jak by měl vypadat dokonalý prostředek. Vysoká akcelerace? Odlehčený design? Tyhle jsou Čezetou dané. Jsou to unikátní technologie, vyvinuté pro první sérii Typu 506, které dělají skútr vrcholně ovladatelným a jsou líbívé nejen pro hlavu, ale také srdce, a pro jízdu plnou emocí.